Kosze gabionowe czyli oryginalny pomysł na ogrodzenie posesji

Wiadomo, że nie ma dwóch takich samych osób na świecie, ale jest jedna jedyna rzecz, która łączy w XXI wieku absolutnie wszystkich. Jest to czas. Dla niektórych równoznaczny z pieniądzem, a dla jeszcze innych coś bezcennego, czego nie da się odzyskać i cofnąć. Jeśli zastanawiasz się, jaki płot wybrać, żeby nie stracić ani jednej wartościowej minuty i nie przejmować się kosztowną konserwacją czy wymianą ogrodzenia po paru latach, to wybierz kosze gabionowe. Łatwy i szybki montaż, prosta konstrukcja, właściwie zerowa konieczność pielęgnacji, trwałość, uniwersalny i bardzo efektowny design. A to jeszcze nie koniec zalet naszych płotów.

Kosze gabionowe – jak wyglądają i z czego się składają?

Stalowe konstrukcje z wypełnieniem, które w ostatnich latach cieszą się niesłabnącą popularnością, to tak naprawdę żadna nowość. Były już stosowane w XIX wieku jako element regulujący stan wody w rzekach. Służyły też do umocnienia skarp. W dzisiejszej formie przyszły do nas z Zachodu, a w szczególności z Niemiec, gdzie chętnie montuje się z nich płoty, elementy architektury ogrodowej, wiaty, altany, garaże i wiele innych. Dwa podstawowe elementy koszy gabionowych to panele z kraty najczęściej ocynkowanej i różne rodzaje wypełnienia. Do najczęściej stosowanych należą: łupany piaskowiec, kostka granitowa, kamienie polne czy wapienne, a także pozostałości z budowy, szkło z recyklingu, w tym szkło turkusowe, które można podświetlić listwami ledowymi.

Kosze gabionowe, czyli oryginalny pomysł na ogrodzenie posesji –      prywatność i trwałość

Kosze gabionowe przypominają zwarty i szczelny mur nie tylko z wyglądu. Estetyczna ściana z kamienia czy szkła jest także dźwiękoszczelna. Idealnie wpasuje się w każdą posesję i styl wykończenia domostwa, a uniwersalny design nigdy nie wyjdzie z mody. Nie wymaga impregnacji i wykazuje wysoką odporność na działanie warunków atmosferycznych i upływ czasu.

Postaw na przemyślaną inwestycję, która cieszy oko, skutecznie chroni przed hałasem i złodziejami, a także nie poddaje się upływowi czasu, a przecież każdy z nas do tego dąży i wszędzie tego szuka.