Historia firmy


Gdy nasza firma pojawiła się na rynku, w roku 2013, początkowo klienci nabywali u nas materiały budowlane. Zajmowaliśmy się zarówno ich sprzedażą, jak i wykonywaniem usług. Już wtedy w naszej ofercie występowały gabiony, nie przypuszczaliśmy jednak, jak ważną rolę odegrają one już za kilka miesięcy.

„Niech mi Pan powie, jako fachowiec…”

Klienci coraz częściej pytali nas o konstrukcje wypełniane kamieniem. Początkowo chodziło głównie o wzmacnianie skarp czy brzegów rzek – i nic dziwnego, gabiony doskonale sprawdzają się w roli umocnień. Wykorzystywaliśmy trwałość i sprężystość, jakimi się cechują, by zabezpieczać nasypy i chronić fundamenty, budowaliśmy z nich także ściany oporowe. Solidność materiału i jego odporność na warunki atmosferyczne dawała gwarancję, że umocnienie będzie spełniać swoje zadanie przez wiele lat. Klienci, zlecający nam zabezpieczenie uskoków terenu czy brzegów, mogli odetchnąć z ulgą.

„… czy z tych kamieni da się zrobić ogrodzenie?”

Z czasem zainteresowanie gabionami rosło – rosły też nasze umiejętności. W roku 2014 sami produkowaliśmy wszystkie niezbędne elementy do tworzenia murków oporowych i wzmocnień skarp, coraz częściej jednak Klienci pytali nas, czy podejmiemy się wykonania ogrodzenia czy słupów. Konstrukcje wypełnione kamieniem wyglądały intrygująco i estetycznie, a dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów pasowały wszędzie – i na prywatne, nowoczesne posesje, i do pełnych zieleni parków miejskich. Nie zamierzaliśmy przegapić takiego wyzwania.

Tylko rzeczy wyjątkowe

Mieliśmy setki pomysłów i wszędzie widzieliśmy inspirację. Oprócz eleganckich ogrodzeń, które konstrukcją, rodzajem i kolorami wypełniania dopasowane były do budynków, przygotowywaliśmy dla Klientów także donice, ściany, schody czy okręgi na pasaże roślin. Poszerzyliśmy dział produkcyjny – dzięki temu możemy przygotować elementy konstrukcyjne na każdy rodzaj terenu, w każdym kształcie i rozmiarze. Balustrada podjazdu na wzniesieniu, wypełniona dużymi otoczakami? Nie ma problemu! Murek, w którego środkowej części znajdą się tylko płaskie kamienie? Jasne! Klimatyczne wnętrze, w którym nie tylko ściany, ale i meble będą wykonane z gabionu? Już się robi!

Nasze metody i profesjonalizm zjednały nam wielu dystrybutorów i firm zajmujących się aranżowaniem ogrodów i przestrzeni publicznej. Tworzone przez nas konstrukcje są wyjątkowe – nie tylko stabilne i trwałe, ale przede wszystkim idealnie dopasowane do przestrzeni. Doświadczenie, zaplecze pozwalające realizować nawet najbardziej nietypowe projekty i kreatywność pozwalają nam patrzeć z optymizmem w przyszłość.